Umění Bytí – projekt

08.09.2018

Ideou projektu Umění Bytí je mimo jiné nabídnout náš pohled na Životní filosofii BYTÍ a Josefa Zezulku – biotronika, filosofa a prostého člověka se smyslem pro humor. Chceme ukázat jeho život a poznání zaměřené na vnitřní změnu a pomoc druhým. Podstatou filosofie Bytí je vlastní hluboký prožitek a pochopení života (daleko vzdálené od slepé víry, uctívání či církevního dogmatu, vedoucího pouze k ukáznění a strnulé morálce kterou očekávají vykladači, kteří se vždy snaží snaží vzbudit iluzi  o svém „jedinečném pověření“).

Hluboké poznání a vlastní prožitek je ryze niternou záležitostí každé svobodné bytosti – je skutečným uměním Bytí, rezonancí a vedením vyvěrajícím z vlastního nitra.

 

foto A.Ž.

 

Nejsme „věrozvěsty“ nauky Josefa Zezulky, ani „pověřenými“ vykladači písma. Umění bytí hledá naplnění skrze život a vlastní hluboké poznaní – hluboký niterný prožitek  v rovnováze s pochopením zákonitostí. Jsme jen lidé a tak naše poznání je vždy jen poměrné…

 

Umění Bytí je snahou naplnit život cestou poutníka hledajícího své JÁ v prostém a jednoduchém BYTÍ vedoucího do nitra a vědomí JSEM KAŽDÝ A VŠE CO JE I CO NENÍ.

Umění Bytí se distancuje od slepé víry a církevních struktur vyžadujících jen ukáznění či bezbřehé uctívání jedinečnosti některých „mistrů“.

 

 

Jedinou pravdou je život sám, my všichni jsme projevem a nedílnou součástí Jednoty a harmonie.

ilustrace A.Ž.