Diskuse – „O životě živě“

13. 05. 2019

Živá diskuse je prostým, a přitom hlubokým uměním. Otevřená diskuse dává možnost pochopení druhých, jejich pohledů a vnímání světa. Každá bytost nás může obohatit, každý může být druhému učitelem. Diskuze je jedním z nejstarších praktik aktivní niterné cesty. Byla vždy využívána v duchovních oblastech pro vlastní zdokonalování, vzájemné obohacení a předávaní citových prožitků a myšlenek.  

 životě živě – Diskuse

Zakládáme diskusní cyklus se zajímavými hosty, kteří budou nabízet své životní zkušenosti, prožitky a pohledy na život. Živé diskuse, tvůrčí setkávání a dialog ve vzájemném respektu přináší prohlubování pochopení života ve všech jeho barvách a odstínech. Každý tvor, tedy i člověk, je unikátní kombinací zkušeností – je částí života, která dohromady s ostatními tvoří jeden celek. Každá bytost je obrazně řečeno jednou buňkou těla – Jednoty – Podstaty – Boha. Není „my“ a „ti druzí“, vše jsme v nekonečnu projevů my sami, přesněji naše část, která jednou bude spojena do plného vědomí a pochopení jednoty života.

Diskusí k poznání

V jakýkoliv okamžik života se dá se říct, že se nacházíme právě jeden rozhovor od velkého průlomu (změny nebo poznání…). Teď už zbývá ten rozhovor jen uskutečnit.

Témata

Témata budou tvořena našimi hosty a na základě námětů od každého z vás, kdo máte zájem hledat pochopení a žít ku prospěchu veškerého Bytí – Života.

Témata následujících setkání:

Prosté Bytí

Žité souvislosti

Člověk – „takový kousek od opice“

Cesta nitra a prožitku

Vědění – víra je málo

 

Od A do Ž – moderuje A.Ž.

 

Zajímá nás, co vás zajímá

Náměty na diskuse prosím zasílejte na email – umenibyti@email.cz a do předmětu uveďte: O životě živě.

 

Těšíme se na nové hosty a náměty všech, kteří našli odvahu hledat nitrem.

A.Ž.