10 faktů a možných rizik sítě 5G

08. 11. 2019

Co je 5G „INTERNET VĚCÍ“

 

 

1. 5G se od stávajících sítí bude lišit tím, že se bude šířit i pomocí  milimetrových vln, což sebou nejspíše přinese technologickou neschopnost prostupovat byť jen tenké materiály

 

2. Díky malé schopnosti prostoupit třeba i listy stromů bude nejspíše dost možná nutné síť vysílačů a antén zahustit v obydlených oblastech ve velmi malých vzdálenostech – 100 až 200m (popř. vykácet aleje a mnohé stromy, tak jak už se díky 5G v některých městech děje)

 

3. Do sítě 5G postupně bude možné zapojovat přístroje denního používání (lednička, pračka, auto, dětská chůvička, lampička, atd.), které budou mít stejně jako telefon nainstalovanou technologii 5G (MIMO). Aniž by jste volali, bude přes váš spotřebič šířen signál i k jinému uživateli a to 24hod. denně.

 

4. Síť 5G bude napojena na plánovaných až 20tisíc satelitů (a další nespecifikovaný počet solárních dronů), které budou z nízkého orbitu země fázovým polem „propojovat“ každý centimetr na zemi a mohou tak zastínit přirozenou frekvenci ionosféry (Schumannovu frekvenci), na které jsou závislé živé organismy včetně lidí

 

5. WHO (World Health Organisation) vysokofrekvenční mikrovlnné záření označilo jako prokazatelně přímo poškozující DNA a také bylo zařazeno do skupiny B2 – s možností vzniku rakoviny (possibly carcinogenic to humans)

 

6. Stovky vědeckých studií již popsaly negativní vliv vysokofrekvenčního záření na živočichy vč. člověka. Škodlivost prokazují experimentální i epidemiologické studie. Spektrum negativních důsledků vysokofrekvenčních záření je celá řada.

Jmenovat lze poškození DNA, snížení schopnosti čelit stresu (odolnost organismu), zvýšenou propustnost mozkomíšní bariéry (chrání náš mozek před toxiny a patogeny), neplodnost, narušení produkce melatoninu (spánkový hormon). Experimentální testování na lidech však není snadné, neboť experimenty by měly být dlouhodobé, aby ukázaly vliv současných expozic na lidskou populaci

 

7. Nejčastějším úmrtím dětí do 18let je rakovina mozku (v rámci nádorového onemocnění). Přímý důkaz sice zatím vědecky doložen nebyl , ale vzhledem k používání mobilních přístrojů a každodennímu ozáření mozku, se k vážné úvaze logicky nabízí.

 

8. Tam kde bylo 5G již nainstalováno bylo opakovaně sledováno nezvyklé množství úhynu včel, ptactva a hmyzu. Je vědecky prokázané, že elektromagnetické pole vysokofrekvenčního záření vysílačů zásadně ovlivňuje tvory, kteří pro svojí orientaci používají přirozený magnetismus země (mnozí ptáci, mořští živočichové, lidé a další)

 

9. 5G nikdy nebyla plně a dlouhodobě testována a tak se dá jen konstatovat, že se jedná o největší experiment v historii lidstva s mnohými otazníky a riziky. Lidé po celém světě sledují výrazný nárůst závažných imunitních oslabení a z toho dost možná plynoucích nemocí a to již v souvislosti instalací vysílačů 3G a 4G.

5G stávající sítě a možné negativní vysokofrekvenční záření skokově a v řádech navýší! Je více než zarážející, že nikdo dlouhodobě nezkoumal tzv. kumulativní vliv – tedy překryv mnoha frekvencí a elektromagnetického záření v reálném čase a z toho plynoucích důsledků na lidský organismus. I přes naprostou absenci dlouhodobého výzkumu (který by ochránil obyvatele a veškerý život) a poněkud zvrácenou argumentaci opírající se o limity minulého století je plánován provoz 5G sítí, které tak ovlivní 24hod. denně vše živé a každý centimetr na Zemi!

 

10. Každá vláda a velení zastupitelé mají povinnost dodržovat zásadu předběžné opatrnosti. Tou se například řídí ministryně zdravotnictví v Belgii, která zakázala implementaci 5G v Bruselu s odvoláním, že lidé nejsou morčata..

“I cannot welcome such technology if the radiation standards, which must protect the citizen, are not respected, 5G or not,” Environment minister Céline Fremault (CDH) told Bruzz. “The people of Brussels are not guinea pigs whose health I can sell at a profit. We cannot leave anything to doubt,” she added.

 

Další info a mnoho odkazů na videa a vědecké studie ZDE